Kõhu sirglihase lahknemine ehk diastaas

Esmane visiit 60min - 55€
Korduv visiit 45min - 32€

kõhu sirglihase lahknemine

Kõhu sirglihase lahknemine ehk diastaas on nähtus, mille korral kahe kõhu sirglihase vahel olev sidekoeline valgejoon laieneb ja lihaskimbud venituse tagajärjel lahknevad külgsuunaliselt. Tegemist on sidekoelise ühenduse nõrgenemisega, mistõttu väheneb kõhu eesseinas tugi siseorganitele. Diastaasiks loetakse lahknemist, mis on suurem kui 2 cm. Raseduse ajal tekkiv diastaas on naiste seas laialt levinud probleem, mis võib muret valmistada kuid ja aastaid pärast sünnitust.

Põhilisteks kaebusteks diastaasi korral on ettevõluv kõht ja raskused raseduseelse vormi taastamisega. Lisaks võivad kaasneda rühiprobleemid, seljavalud, vaagnapõhjahäired, kõhukinnisus vms.

Kõhu sirglihase lahknemist on võimalik ravida sõltumata vanusest ja sellest, kui palju sünnitusest on möödunud. Füsioterapeut aitab hinnata diastaasi esinemist ja ulatust. See on oluline, et vältida diastaasi ja sellega kaasnevate probleemide süvenemist sünnitusjärgsel perioodil või järgnevate rasedustega. Diastaasi ravi hõlmab õiget hingamistehnikat ja harjutusi, teadlikku kehatüvelihaste treeningut ning elustiili kohandamist.